Elke zomer organiseert BPA verschillende huttentochten en tententrekkings. Onze tochten worden steevast begeleid door ervaren, gediplomeerde begeleiders (UIAA gecertificeerd). Ook in de zomer van 2026 biedt BPA een waaier aan mogelijkheden. Het volledig aanbod verschijnt in de loop van de maand november online. De inschrijvingen starten 30 november om 20.00u.
Bergwandelstages
Een bergwandelstage heeft tot doel om tijdens een mooie huttentocht kennis en vaardigheden bij te brengen die essentieel zijn om nadien zelfstandig op pad te kunnen gaan. Dagelijks worden didactische momenten voorzien waarbij de theoretische kennis uit de cursus bergwandelen wordt omgezet in praktijk. Een greep uit de onderwerpen die aan bod komen: tochtplanning, oriëntatie, EHBO, staptechnieken, weerkunde, bergomgeving (flora en fauna, geologie), leven in een berghut, eenvoudige touwtechnieken.
Huttentocht Massif des Cerces-Thabor (Frankrijk) – 4/07/2026 – 11/07/2026
Tussen de hoge toppen van de Vanoise en Ecrins ligt het massief Cerces-Thabor, genoemd naar de Mont Thabor (3178 m) die het gebied domineert. Tijdens een 7-daagse huttentocht wandelen we het hele gebied door met een beklimming van de Mont Thabor als kers op de taart. Dagelijks steken we één of meerdere cols over, waar sneeuwwitte Alpentoppen en diepblauwe bergmeertjes ons adembenemende uitzichten bezorgen. Tijdens de tocht voorzien we lesmomenten waar geoefend wordt op o.a. oriëntatie, staptechnieken, weerkunde en EHBO. Deelnemers aan de BPA-Cursus Bergwandelen ed. 2025 en ed. 2026 hebben een voorinschrijfrecht tot 1/02/2026. Meer info
Bivaktrekking Island Skye (Verenigd Koninkrijk) – 3/10/2026 - 11/10/2026
Bivaktrekking in volledige autonomie doorheen het schitterende Isle of Skye in Schotland tijdens het ontluiken van de herfst. In 7 stapdagen verkennen we het eiland vanaf de kust tot onder de schaduw van de Cuillin’s en op de Trotternish Ridge langsheen afgelegen kliffen en verlaten dorpen. Deze bivaktrekking vormt het eindpunt en tevens de apotheose van het Start2Bivak drieluik! Meer info
Begeleide huttentochten
Begeleide tochten zijn huttentochten waarin de beleving centraal staat. Samen met andere tochtgenoten geniet je volop van een mooie route, die naar gelang het concept pittig, sportief of uitdagend kan zijn. Naar behoefte worden korte lesmomenten voorzien.
In de zomer van 2026 worden meerdere begeleide tochten aangeboden, gespreid over de hele zomer. Daaronder ook een jeugdhuttentocht en een via ferratatocht. Het volledig aanbod zal tegen midden november hieronder verschijnen.
Huttentocht met via ferrata in Pale di San Martino (Italië) – 07/07/2026 - 13/07/2026
We trekken zes dagen lang door het hart van de Pale di San Martino, één van de mooiste bergmassieven van de Dolomieten. Tijdens deze huttentocht beleef je een unieke combinatie van bergwandelen en via ferrata’s die je langs indrukwekkende bergkammen, steile rotspieken en panoramische uitzichten leiden. Onderweg genieten we van de heerlijke Italiaanse keuken. Deze tocht staat open voor sterke ferratista met een zeer goede conditie en ervaring in alpien terrein. Meer info
Huttentocht in Sellrain en Ötztal (Oostenrijk) – 12/07/2026 - 19/07/2026
Ontdek de pure bergnatuur tijdens een onvergetelijke 6-daagse huttentocht in het noordelijke, minder bekende deel van de Stubaier Alpen. Onze route in het massief tussen het Sellraintal, het Ötztal en het Stubaital voert je langs mooie (zwembare!) bergmeren, bloeiende alpenweides en ruige toppen in het natuurpark Ötztal. Elke dag gaan we een bergpas of bergtop over, en elke dag genieten we ‘s avonds in een knusse berghut met hartelijke gastvrijheid. We zoeken stilte, frisse berglucht en adembenemende panorama’s op, ver weg van de drukte. Een tocht voor wie avontuur zoekt én wil opladen in de ongerepte natuur van Tirol. Meer info
Huttentocht Parc National de Ordesa, Pyreneeën (Frankrijk/Spanje) – 18/07/2026 - 25/07/2026
Tijdens een 6-daagse huttentocht in de Hautes-Pyrénées reigen we enkele van de must sees van de Pyreneeën aan elkaar. De beroemde waterval in de Cirque de Gavarnie, de Brèche Roland en de spectaculaire canyon van Ordesa spreken tot de verbeelding. Daarnaast beklimmen we de top van de Monte Perdido, met zijn 3355m de 3e hoogste berg van de Pyreneeën. De natuurpracht is alom tegenwoordig in dit gebied en nodigt uit tot volop genieten en tot rust komen. Meer info
Huttentocht met via ferrata in de Brenta Dolomieten (Italië) – 19/07/2026 - 25/07/2026
Een unieke ervaring langs prachtige spectaculaire ferrata’s op de hoofdkam van de Brenta Dolomieten. Langs de Via delle Bocchette, de klassieke en oudste (in 1932 gebouwd) viaferrata-trektocht gaan we van hut naar hut in dit stukje Dolomieten. Verwacht je aan een week langs soms eenvoudige passages met veel staalkabel en hooguit één of twee ladders, maar ook moeilijkere en steilere kliffen, klauterpartijen en ladders. Krachtrovend en soms duizelingwekkend, maar ongelooflijke vergezichten! Meer info
Huttentocht Tour des Combins (Zwitserland, Italië) - 30/07/2026 - 06/08/2026
De 'Tour des Combins' is een authentieke huttentocht in de Walliser Alpen tussen de Col de Grand-Sint-Bernard en Val de Bagnes, ongeveer 100 kilometer lang. De route biedt ongerepte natuur en uitzichten die doen denken aan de Himalaya, met name rond de 4314m hoge Grand Combin. De tocht start in Zwitserland en gaat de grens over in Italië en biedt routes over prachtige panoramawegen. Een goede fysieke voorbereiding is essentieel (niveau 4) en het pad is technisch van een niveau 3 op een schaal van 4. Behalve de laatste dag gaan we dagelijks 5 tot 8 uur per dag wandelen. Meer info
Huttentocht in Nendaz, Wallis (Zwitersland) – 22/08/2026 - 30/08/2026
Gelegen in het hart van het Zwitserse Wallis nodigt de bergwereld rond Nendaz je uit om stevig te stappen én om bewust te vertragen. In deze 7-daagse tocht combineren we sportieve uitdaging met ruimte voor verstilling, eenvoud en verbinding – met de natuur, met de groep en met jezelf. Het ritme wisselt tussen pittiger etappes en bewust rustige stukken, zodat je zowel fysieke voldoening als mentale ademruimte vindt. Meer info
Huttentocht in Aigües Tortes, Pyreneeën (Spanje) – 05/09/2026 - 12/09/2026
Ontsnap aan de drukte en trek zes dagen lang dwars door het ruige, indrukwekkende berglandschap van het Aigüestortes i Estany de Sant Maurici Nationaal Park – het juweel van de Spaanse Pyreneeën. Van kristalheldere bergmeren tot granieten pieken, alpine valleien en eindeloze stilte: deze uitdagende huttentocht neemt je mee naar het hart van één van de mooiste en best bewaarde natuurgebieden van Europa. Meer info
Gebruikte codes voor fysieke en technische paraatheid:
FYSIEKE PARAATHEID
We houden rekening met de hoogteverschillen en het aantal effectieve stapuren per dag (inclusief rustmomenten). Ook het gewicht van de rugzak en de uitvalsbasis spelen een rol. De onderstaande beschrijvingen gaan over het gemiddelde niveau van een tocht. Er kunnen steeds eenvoudigere of iets moeilijkere stapdagen zijn. Welk niveau je ook kiest: hoe beter je fysieke conditie is, hoe meer je kunt genieten van de tocht!
NIVEAU 1: Gemiddeld 5-6 wandeluren en tot 800 positieve hoogtemeters per dag, dagtochten of hele korte meerdaagse tochten.
NIVEAU 2: Gemiddeld 5-6 wandeluren en tot 800 positieve hoogtemeters per dag, meerdaagse huttentocht
NIVEAU 3: Gemiddeld 7 wandeluren en tot 1000 positieve hoogtemeters per dag, meerdaagse huttentocht of tententrekking
NIVEAU 4: Gemiddeld 8 wandeluren en tot 1300 positieve hoogtemeters per dag, meerdaagse huttentocht of tententrekking
TECHNISCHE PARAATHEID
NIVEAU 1: Goed begaanbaar wandelpad, dit kan occasioneel smal of besneeuwd zijn. (Niveau wandelpad T2 / blauw-rood)
NIVEAU 2: Goed begaanbaar wandelpad, korte stukjes over geaccidenteerd ongebaand terrein zoals een blokkenveld of een korte gezekerde passage. (Niveau wandelpad T3 – rood)
NIVEAU 3: Af en toe komen lange passages in geaccidenteerd, ongebaand terrein voor: gezekerde, vooral horizontale passages, puinhelling, blokkenveld, sneeuw… (Niveau wandelpad T3-T4 – Zwart-rood)
NIVEAU 4: Dagelijks worden meerdere lange passages doorkruist in technisch moeilijk terrein in hoog gelegen gebied: gezekerde passages met hier en daar eventueel wat klauterwerk, puinhellingen, sneeuw, lange blokkenvelden… (Niveau wandelpad: T4-T5 – zwart)




